Naše účast na Juniorském maratonu škol

V pátek 26.4.2019 se na Masarykově náměstí v Ostravě sešlo 23 běžeckých družstev z 18 středních škol k tradičnímu Juniorskému maratonu, pořádaného pod hlavičkou Runczech. Během tohoto závodu museli studenti uběhnout maratonskou vzdálenost 42,195 km, a to v rámci 10-ti členné štafety. Na každého tedy čekala výživná trať o délce 4,2 km.

Slunce pálilo, teploměr ukazoval letních 25 stupňů, takže grilovačka to byla pořádná. Naši vytrvalci nastoupili do závodu odvážně - prvních pět štafet se drželo někde uprostřed startovního pole, což na to, že jsme (oproti ostatním školám) měli v závodě samé prváky a druháky, vypadalo velmi nadějně. Nakonec jsme se zúčastnili se ctí a pár škol jsme za sebou nechali. Ovšem potlesk sklidili i ti nejposlednější z posledních, protože tyto závody jsou především o boji se sebou samým a překonání vlastních hranic. Velmi sympatické bylo i to, jak si spolužáci navzájem pomáhali, jak se podporovali, podávali si pití a povzbuzovali se, když zrovna jejich kolega běžel svůj úsek. Závodníci si fandili i napříč školami, čímž závod získal velmi příjemnou atmosféru. Už makáme na příští ročník!!