Exkurze 1. ročníků do Vítkovické nemocnice

Na konci října na žáky prvních ročníků SZŠ čekala velká exkurze ve Vítkovické nemocnici. Studenti si prošli Laboratoře, Oddělení Chirurgie a JIP.

Peronál nemocnice si studenty rozdělil do skupin, aby mohli nerušeně prochátzet jednotlivými odděleními nemocnice a nenarušili její provoz, ale zároveň aby viděli na vlastní oči, co se v tu danou chvíli na pracovišti odehrává. Kromě příjmového oddělení chirurgei, kde studenti navštívili i sádrovnu se vydali do laboratoří nemocnice, na oodělení Chirurgie i Jednotky intenzivní péče.
Zaměstnanci nemocnice byli velice vstřícní, kromě vlastního představení oddělení připojili i svá doporučení či historky z praxe. "Je důležité, aby měli žáci ponětí, co práce ve zdravotnictví obnáší, už od samého počátku studia, a to se jim snažíme nabídnout a zprostředkovat. Smutnou praxí na některých školách je, že se s nemocničním prostředím žáci seznámí až ve třetím roku studia," shrnul exkurzi ředitel školy Ing. Vladimír Janus.