Střední škola přivítala na své půdě staniční sestry a vedoucí pracovníky Vítkovické nemocnice

Začal nový školní rok a už nyní je jasné, že spolupráce školy a Vítkovické nemocnice bude v tomto roce ještě intenzivnější. Naše třetí ročníky začínají už v září první blok praxí a studenti vyšší odborné školy začnou docházet do nemocnice už v říjnu. Vedení školy a nemocnice se tedy rozhodlo, že by bylo příjemné přivítat převážně staniční sestry, se kterými budou naši žáci v každodenním kontaktu, na oplátku v naší škole. Témat k probírání bylo mnoho a bylo na čem stavět. Praxe, i když jen na týden, si totiž žáci vyzkoušeli už v květnu, kdy končili druhý ročník.

Došlo k vyhodnocení květnových praxí druhých ročníků, obě strany si potvrdily své představy, jak by výuka studentů měla nadále probíhat, ale nejdůležitější bylo seznámení. Představeny byly nejenom staniční sestry, ale také noví učitelé, kteří povedou odbornou praxi žáků. Milé setkání, které bylo zakončeno prohlídkou školy, se doufejme bude brzy opakovat.