O škole

Dominika Hodesová patří mezi absolventy SZŠ a VOŠZ AGEL, kteří našli uplatnění v rámci zdravotnických zařízení skupiny AGEL

27.5.2024

Maturity jsou aktuálně v plném proudu, ale mnoho studentů už zároveň řeší, kam půjde po maturitě. Ve hře je nástup do zaměstnání nebo pokračování ve studiu. Jaké možnosti mají studenti SZŠ a VOŠZ AGEL jsme se zeptali jedné z prvních maturantek školy z roku 2021 Dominiky Hodesové.


AGEL Střední zdravotnická škola se opět zapojila do projektu Ukliďme Česko!

25.4.2024

Žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a Českém Těšíně se i letos aktivně zapojili do celonárodního úklidového projektu Ukliďme Česko. V úterý 23. dubna vyrazili do terénu, aby pomohli zbavit okolní prostředí odpadu a zkrášlit tak své město. Úklidová akce proběhla symbolicky v návaznosti na Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna.


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické se podíleli na Jarní sbírce NADACE AGEL

22.4.2024

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v březnu již tradičně zapojila do Jarní charitativní sbírky NADACE AGEL. Hmotné dary do ní přineslo mnoho zaměstnanců nemocnice. K jarní sbírce se letos poprvé připojili také studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické.


Provozní doba sekretariátu v době jarních prázdnin

6.3.2024


Provozní doba sekretariátu v době vánočních prázdnin

15.12.2023


Den otevřených dveří - 11. ledna 2024

13.12.2023

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Den otevřených dveří.


AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická se chystá na každoroční nával přihlášek. Aktuálně zde studuje na 640 žáků a studentů.

8.12.2023

"Zájem o studium na naší škole stále roste. Z předchozích let víme, že největší zájem je zejména o studium maturitního oboru Praktická sestra a to i navzdory událostem, které se udály během posledních let. To dokazuje nejen každoroční počet podaných přihlášek, ale také obrovský zájem o kvalifikační kurzy Sanitář a Ošetřovatel,“ uvádí ředitel školy Ing. Bc. Vladimír Janus a dodává, že i letos očekává velké množství zaslaných přihlášek.


Den otevřených dveří - 7. prosince 2023

31.10.2023

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Den otevřených dveří.


Školní rok ve znamení cest za poznáním: od českých lavic až k řeckým odborníkům

20.9.2023

Pestrý kalendář událostí, které zahrnují nejen výuku v lavicích, ale také dobrodružství mimo ně, přináší nový školní rok v AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické.


Nové moderní technologie studentům dokonale nasimulují nemocniční prostředí. AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická získala novou sestavu výukových pomůcek a technologií za více než dva miliony korun

15.9.2023

V Ostravě a Českém Těšíně se nyní studenti zdravotnických oborů mohou těšit na pokročilé výukové metody. Díky podpoře z evropského programu IROP II a vlastnímu finančnímu přispění AGEL SZŠ a VOŠ získala škola nové trenažéry, simulátory, modely a další zdravotnickou techniku za 2,3 miliony korun. Nové vybavení nejenže napodobuje nemocniční prostředí, ale nabízí studentům realistickou představu o pracovním procesu zdravotníků.


Již 200 nových sanitářů vychovali na AGEL Střední zdravotnické škole. S novým školním rokem otevírá AGEL Střední zdravotnická škola velmi žádané kvalifikační kurzy a chystá i novinky

24.8.2023

Bývalí číšníci, kteří v covidu přišli o práci nebo třeba pekařky, prodavačky či horník. Takovéto profese se již v minulosti objevily v řadách zájemců přihlášených do kvalifikačních kurzů Střední zdravotnické školy AGEL. O tento druh výuky je enormní zájem. Proto ve školním roce 2023/2024 plánuje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a v Českém Těšíně otevřít zatím sedm kvalifikačních kurzů Sanitář a Ošetřovatel. Kurzy mohou zájemci absolvovat zejména v Ostravě, ale také v Českém Těšíně.


Letní pohodu vyměnili za brigády v nemocnicích. Žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické prohlubují svou praxi i během léta

7.8.2023

Místo toho, aby si užívali léto s kamarády u vody a těšili se z volných letních dnů, nastoupila řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické „do služby“ v nemocnicích a sociálních zařízeních v Moravskoslezském, ale i v Olomouckém kraji.


Vyplácení stipendia - červen

10.7.2023


Provozní doba sekretariátu v době letních prázdnin

4.7.2023


Potvrzení o studiu pro první ročníky 2023

4.7.2023


AGEL Střední zdravotnická škola letos získala jako jedna ze tří škol v Moravskoslezském kraji titul Světová škola

21.6.2023

Ve školním roce 2022/2023 se učitelé a žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě rozhodli zabojovat o titul Světové školy. Projekt Světová škola podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej.


5. ročník charitativního běhu Těšínská osmička

13.6.2023

I letos jsme se účastnili charitativního běhu Těšínská osmička, který pořádá NADACE AGEL.


Na slezskoostravské radnici proběhlo slavnostní vyřazení absolventů z koblovské AGEL Střední zdravotnické školy

2.6.2023

Téměř 40 absolventů AGEL Střední zdravotnické školy bylo včera odpoledne slavnostně vyřazeno v obřadní síni slezskoostravské radnice. Slavnostní ceremonie se účastnili jak rodiče, prarodiče tak i kamarádi a spolužáci. Slavnost doprovázela milá slova učitelů a maturantů. Řada z nich bude pokračovat ve studiu, jiní mají v plánu podnikat nebo nastoupit do zaměstnání.


Ukliďme Česko

24.5.2023

Zase jsme si trošku mákli. V rámci projektu Ukliďme Česko jsme v městské části Ostrava-Koblov vysbírali 56 pytlů, což odpovídá zhruba 760 kilogramům odpadu.


Anketa o nejoblíbenější sestřičku na praxi

12.5.2023

V rámci Mezinárodního dne sester jsme se rozhodli letos vyhlásit první ročník ankety o nejoblíbenější sestřičku na praxi.


Projekt Světová škola

11.5.2023

V rámci projektu Světová škola se u nás konal Den zdraví.


Teambuilding školního parlamentu

27.4.2023

V ostravské ZOO proběhl teambuilding školního parlamentu z ostravské i českotěšínské pobočky.


Zájem o zdravotnické obory neklesá, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy

12.4.2023

Zájem o zdravotnické obory neklesá ani tento rok. Přihlášky k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/2024 poslalo do AGEL Střední zdravotnické školy s pobočkami v Ostravě a v Českém Těšíně více než 260 uchazečů. Velký zájem je zejména o maturitní obor praktická sestra.


Gratulujeme Beátě a Ondrovi za krásné třetí místo v krajské soutěži ošetřovatelských dovedností žáků oboru praktická sestra.

11.4.2023

Na soutěži se sešli žáci druhých ročníků z celého Moravskoslezského kraje. Bea s Ondrou okouzlili porotu moderním pojetím prezentace na téma Možnosti měření a hodnocení fyziologických funkcí, která zahrnovala také telemedicínu. V praktické části předvedli ošetřovatelskou péči na živých figurantech. I přes počáteční nervozitu si vedli skvěle, a to i díky podpoře spolužáků. Ještě jednou gratulujeme, jsme na vás pyšní!


Den učitelů

28.3.2023

DEN UČITELŮ připadá každý rok na 28. března. Jako každý rok, tak i letos hlásíme, že náš učitelský sbor neztrácí energii, humor a optimismus. Děkujeme vám za vše, co pro naše žáky děláte. Bez vás by to nešlo!


Naši žáci se zapojili do včerejších oslav Mezinárodního dne žen

9.3.2023

Gratulace od našich žáků se dostala do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kde popřáli všem ženám naši kluci i navzdory jarním prázdninám.


Na kafíčko za seniory. Žáci z AGEL Střední zdravotnické školy pravidelně navštěvují seniory ve zdravotnických zařízeních

8.3.2023

Dobrovolníci z řad žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně se pravidelně setkávají se seniory ve zdravotnických zařízeních v rámci projektu SetKavárna, který organizuje Dobrovolnické centrum ADRA.


Zájemci se mohou opět hlásit do hojně vyhledávaného kvalifikačního kurzu Sanitář, a to jak v Ostravě, tak v Českém Těšíně

16.2.2023

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a v Českém Těšíně vypisuje na jaro další termíny akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.


Studentům AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické pomáhá při studiu virtuální realita

15.12.2022

Žhavou novinkou AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě i v Českém Těšíně je pořízení nových brýlí pro virtuální realitu od společnosti VR Medical. Virtuální realita nabízí jedinečnou šanci využít během studia výhody moderní technologie a umožňuje jednoduše a zábavně lépe pochopit výuku zejména v hodinách ošetřovatelství.


Den otevřených dveří - 12. ledna 2023

13.12.2022

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Den otevřených dveří.


Mikulášská nadílka v mateřské škole Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

6.12.2022

Před čertem se měly na pozoru děti z Mateřské školy AGEL v Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Mikuláš spolu s jeho družinou donesl dětem nadílku, ta byla ovšem za odměnu. Role Mikuláše a anděla se letos ujali naši žáci.


Zúčastnili jsme se veletrhu Student a Job na Černé louce v Ostravě

28.11.2022

Během dvou dnů mohli zájemci o studium navštívit náš stánek na veletrhu Student a Job v Ostravě.


Den otevřených dveří - 8. prosince 2022

27.9.2022

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Dny otevřených dveří.


Šest let uteklo jako voda, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

1.9.2022

AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítala své první studenty v roce 2017. Tehdy do prvního ročníku v Ostravě nastoupilo ke studiu celkem 90 žáků. Nyní má škola více než 630 žáků a studentů a působí celkem ve třech městech. Během šesti let absolvovalo kvalifikační kurzy Sanitář a Ošetřovatel více než 160 kurzistů, přičemž řada z nich si našla nové zaměstnání nebo postoupila v kariérním růstu. V posledních dvou letech úspěšně odmaturovalo téměř 160 žáků v Ostravě a Českém Těšíně.


Kvalifikační kurz OŠETŘOVATEL se otevře opět v září

31.8.2022

Kurz bude probíhat od 10. listopadu 2022 do 13. května 2023


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické vyměnili prázdniny za nemocnice a domovy pro seniory

23.8.2022

Letní pohodu a nic nedělání vyměnila řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické za brigády a výpomoc v nemocnicích nebo v jiných zdravotnických a sociálních zařízeních.


Kvalifikační kurz SANITÁŘ se otevře opět v září

14.7.2022

Kurz bude probíhat od 5. září 2022 do 5. listopadu 2022


Omezený provoz sekretariátu

4.7.2022


Zájem o zdravotnickou školu roste i mezi kluky, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

27.6.2022

Stále rostoucí zájem o zdravotnické obory zaznamenává AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a Přerově. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2022/2023 poslalo více než 440 uchazečů. V letošním roce škola zaznamenala také enormní zájem ze strany kluků.


První absolutorium má za sebou AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě

24.6.2022

Ke konci června studenti úspěšně složili absolventské zkoušky v oboru diplomovaná všeobecná sestra.


Vojenský závod Wolfram

20.6.2022

Bojová dráha, běh na 1000m, střelba, granát, první pomoc nebo vědomostní test, takový byl na začátku měsíce vojenský závod Wolfram, který je zaměřen na fyzickou připravenost v bojových podmínkách.


Charitativní běh Těšínskou osmičku si užili žáci i učitelé

13.6.2022

Hned několik žáků a pedagogů se dobrovolnicky zapojili do organizace již 4. ročníku charitativního běhu Těšínská osmička, který pořádá NADACE AGEL. Trasu dlouhou 8 km si pak zaběhli někteří učitelé i žáci.


Máme odmaturováno

10.6.2022

Rok se s rokem sešel a my máme už druhé maturanty, teď už absolventy naší školy.


Cestování za zkušenostmi s programem Erasmus+

1.6.2022

Skupinka žáků z Ostravy a Českého Těšína zamířila v rámci zahraniční stáže Erasmus+ do Nemocnice AGEL Zvolen na Slovensku.


Absolutorium na AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě je jen třešničkou na dortu, říká jedna z prvních budoucích absolventů školy

30.5.2022

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě-Koblově přivítala své první studenty v roce 2018. Impulsem k založení nové zdravotnické školy byl dlouhodobý nedostatek středního zdravotnického personálu v Česku. Proto se společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice, rozhodla založit vlastní zdravotnickou školu. V červnu čeká první absolventy historicky závěrečná zkouška, která umožní studentům užívat titul diplomovaný specialista.


Double rozlučka

6.5.2022

Po čtyřech letech, kdy to spolu táhli a byli si oporou se obě strany s námi pomalu loučí.


Kuriozita u maturity: letos maturuje zároveň maminka s dcerou

4.5.2022

Redakci České televize a redaktora nejčtenějšího deníku Blesk oslovilo aktuální maturitní téma, kdy na naší škole v Ostravě-Koblově maturuje zároveň maminka s dcerou.


Den učitelů

28.4.2022

Hlásíme, že i nadále je náš učitelský sbor plný energie, humoru a optimismu. Dnes 28. března slavíme Den učitelů a děkujeme nejenom našemu učitelskému sboru, ale všem učitelům za jejich empatii, laskavost a trpělivost.


Zhruba půl tuny odpadu uklidili žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

20.4.2022

Žáci a pedagogové z AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě-Koblově se zapojili do celorepublikové dobrovolnické úklidové akce „Ukliďme Česko“. Akce má za cíl uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.


Třídní schůzky

4.4.2022


Během kurzu Ošetřovatel na AGEL Střední zdravotnické škole kurzisté absolvují celou řadu specializovaných přednášek, jednou z nich je dentální hygiena a stomatologie

1.4.2022

V rámci půlročního kvalifikačního kurzu Ošetřovatel na AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě se kurzisté setkávají s celou řadou specializovaných přednášek. Mimo jiné absolvují také 8 týdenní praxi na lůžkových odděleních v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. Jednu speciální přednášku si pro budoucí ošetřovatelé připravila Mgr. Anna Palová, které se věnuje práci dentální hygienistky a také práci sestry ve stomatologické ordinaci.


Těšínská osmička 2022

2.3.2022

Zaběhněte si s NADACÍ AGEL 8km trasu Třinec – Český Těšín a podpořte dobrou věc.


Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022

5.1.2022


Letošní rok byl plný novinek a příjemných překvapení, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

3.1.2022

Pátý rok existence školy přinesl hned několik důležitých milníků. V červnu letošního roku odmaturovali historicky první maturanti v Ostravě. V září škola uvítala ve školních lavicích první budoucí maturanty v Českém Těšíně. Velkou událostí bylo také otevření nové AGEL Vyšší odborné školy v Přerově, která je první pobočkou v Olomouckém kraji a bylo toho mnohem více.


Den otevřených dveří - 13. ledna 2022

3.1.2022

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Dny otevřených dveří.


Informace pro školy a školská zařízení s účinností od 3. 1. 2022

29.12.2021


Informace k povinnosti očkování proti nemoci covid-19 pro školy, žáky a studenty

23.12.2021


Jak na zdravé Vánoce? Nezapomínejte na pohyb, radí výživová poradkyně AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

17.12.2021


Vánoční koleda pro Koblov

13.12.2021

AGEL Střední zdravotnická škola ve spolupráci s mateřskou školou Antošovická a Střediskem výchovné péče Koblov Vás srdečně a s radostí zvou na Vánoční koledu pro Koblov.


Nové, důležité informace pro školy a školská zařízení – od 14.12.2021 a 3.1. 2022

13.12.2021


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické opět vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.11.2021

S podzimním rychle rostoucím počtem nově covid pozitivních pacientů a vytížeností personálu zdravotnických zařízení, se žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě a Českém Těšíně vracejí do zdravotnických zařízení. Více než 25 žáků tak posílilo nelékařský zdravotnický personál nemocnic na Moravě.


Vedení školy převzalo pamětní diplom

16.11.2021

Vedení školy převzalo pamětní diplom za mimořádnou pomoc v boji s pandemií SARS-CoV-2 v letech 2019-2021, který uděluje ministr zdravotnictví a hlavní sestra České republiky.


Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje

15.11.2021

Moravskoslezský kraj, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti a Úřad práce České republiky společně připravili interaktivní online veletrh středních škol všech zřizovatelů v našem kraji.


Den otevřených dveří - 9. prosince 2021

10.11.2021

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Dny otevřených dveří.


Individuální prohlídky školy - prosinec až leden 2022

10.11.2021

Zveme Vás na Individuální prohlídku AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě. Po předchozí registraci se s Vámi rádi setkáme osobně na půdě naší školy. Jediné, co pro individuální návštěvu školy musíte udělat je registrovat se ve vybraném termínu a čase.


Zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě získala ocenění za mimořádný počin

4.11.2021

Mgr. Alžběta Panáková byla oceněna v rámci 8. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2021. Zástupkyně ředitele převzala cenu v úterý 2. listopadu v Praze v rámci odborné konference „Zástupce ředitele v hlavní roli.“ O tom, že byla nominována, neměla nejmenší tušení. Slavnostní vyhlášení jí mile zaskočilo a překvapil


Svlékni se pro ADRU aneb každý kus pomáhá

26.10.2021

S podzimem opět přichází #zimnívydání akce "svlékni se pro ADRU aneb každý kus pomáhá". Protřiď svůj šatník a udělej dobrý skutek nejen tvé plné skříni, ale hlavně lidem v nouzi. Pošli do světa vyřazené, ale stále funkční kousky. Budeme rádi za oblečení všeho druhu, batohy, kabelky, obuv, deky, přikrývky, ručníky, hygienické potřeby nebo hračky. Věci odevzdávejte na sekretariátu školy. V případě dotazů kontaktujte: Mgr. Kamila Vašťáka (kamil.vastak@szs.agel.cz)


Stát se ošetřovatelem je nyní možné v novém kvalifikačním kurzu AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

26.10.2021

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škol zdravotnická se sídlem v Ostravě-Koblově od listopadu nově nabízí akreditovaný kvalifikační kurz Ošetřovatel. Do kurzu se mohou hlásit sanitáři, ale i lidé bez předchozího zdravotnického vzdělání. První kurz bude zahájen 10. listopadu a potrvá do května příštího roku.


Zájem o zdravotnické profese roste i mezi chlapci. Na AGEL Střední zdravotnické škole studuje více než 50 chlapců

6.10.2021

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. V kurzu jsou nejen u dívek, ale v poslední době také u chlapců. AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně rok co rok zaznamenává větší zájem o studium ze strany kluk


V Olomouci se po roční přestávce konalo prestižní XIV. Sympozium AGEL

29.9.2021

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskutečnilo v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Hlavním zdravotnickým tématem byla biologická léčba a naši žáci byli u toho.


AGEL Střední zdravotnická škola letos slaví 5 let. Těší se velkému zájmu i oblibě

13.9.2021

Za tak krátkou dobu se škola se sídlem v Ostravě rozrostla o pobočku v Českém Těšíně a přibyla k ní i AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě, Českém Těšíně a letos nově i v Přerově. „Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste,” říká zástupkyně ředitele Mgr. Alžběta Panáková.


Informace pro žáky - 1. září 2021

31.8.2021


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy během léta nelení a ve velkém vypomáhají ve zdravotnických zařízeních

11.8.2021

Letní prázdniny jsou v plném proudu, přesto se řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně rozhodla vypomáhat ve zdravotnických zařízeních. Sluníčko, koupaliště a letní pohodu tak dobrovolně vyměnili za výpomoc tam, kde je potřeba.


Akreditovaný kvalifikační kurz SANITÁŘ

2.8.2021


Kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu. Zájemce láká vyšší vzdělání a jistota zaměstnání

26.7.2021

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě uzavřela 6. a poslední kurz školního roku 2020/2021. Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu a oblibě. Řada absolventů našla zaměstnání již během povinné praxe. Příkladem je i paní Marcela Gazal, která kurz absolvovala a nyní se do školy vrací, aby své znalosti předávala už jako zkušená lektorka.


Výsledky voleb školské rady

24.6.2021


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě má své historicky první maturanty

23.6.2021

Velkou premiéru má za sebou AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. V uplynulých týdnech vykonávalo celkem 86 žáků tzv. zkoušku z dospělosti. Historicky první maturanti školy si převzali svá maturitní vysvědčení 22. června na slavnostním vyřazení, které se konalo na radnici Slezské Ostravy.


Informace o organizaci výuky do konce školního roku 2020/2021

14.6.2021


Oznámení o volbách do Školské rady

25.5.2021


Výsledky přijímacího řízení na AGEL SZŠ

19.5.2021


První maturitní zkoušky žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě klepou na dveře

7.5.2021

Velkou premiéru zažívá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. V následujících dnech proběhnou vůbec první maturitní zkoušky v historii školy. Na prahu dospělosti stojí celkem 88 žáků.


Nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově přivítá v září své první studenty, přihlášky přijímá již nyní

30.4.2021

V cílové rovince jsou přípravy otevření nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově, která přivítá své první studenty v září letošního roku. Do prezenční i kombinované formy studia v oboru Diplomovaná všeobecná sestra se mohou zájemci hlásit již nyní. Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení škola přijímá do 31. května.


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně nabízí novou formu studia

26.4.2021

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně reaguje na rostoucí zájem o studium zdravotnických oborů formou dálkového studia. Ve školním roce 2021/2022 proto nově nabídne studijní obor Diplomovaná všeobecná sestra v kombinované formě.


Organizace výuky od 26. 4. 2021

23.4.2021


Informace k provozu školy a testování od 12. dubna 2021

11.4.2021


Souvislá praxe žáků 3. ročníků

19.3.2021

15. března zcela poprvé nastoupili na souvislou odbornou praxi žáci 3. ročníků, s cílem zapojit se v této složité době do "vý"pomoci v našich nemocnicích.


Projektový den online - Velikonoce

18.3.2021


Nově stanovené termíny školní přijímací zkoušky

17.3.2021


​​​​Všem uchazečům o studium na naší škole děkujeme za podané přihlášky

10.3.2021


Enormní zájem o studium na AGEL Střední zdravotnické škole. Přihlášku ke studiu zaslalo celkem 305 zájemců

10.3.2021

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. Důkazem toho je vysoké množství přihlášek ke studiu, které v těchto dnech obdržela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně.


První kvalifikační kurz SANITÁŘ v roce 2021 je ukončen

1.3.2021

Gratulace všem kurzistům, kteří minulý týden úspěšně absolvovali první ostravský kvalifikační kurz SANITÁŘ v tomto roce. Někteří z nich už byli oslovení zdravotnickými zařízeními s nabídkou práce. Gratulujeme!


ORGANIZACE VÝUKY OD 1.3.2021

28.2.2021


V březnu se otevírá další kvalifikační kurz Sanitáře

10.2.2021


Organizace výuky od 1.2.2021 do odvolání

29.1.2021


Organizace výuky od 25.1. do 28.1.2021

24.1.2021


Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje

20.1.2021

Moravskoslezský kraj, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti a Úřad práce České republiky společně připravili interaktivní online veletrh středních škol všech zřizovatelů v našem kraji.


Online Dny otevřených dveří 21. ledna

20.1.2021

Zveme Vás na další ON-LINE Dny otevřených dveří naší školy v Ostravě. Tentokrát se ve čtvrtek 21. ledna se zájemci o studium setká vedení školy prostřednictvím on-line video místnosti.


Online prezentace Stipendijního programu

20.1.2021

Jak je již zvykem, pro naše žáky jsme nachystali na čtvrtek 21. ledna online prezentaci Stipendijního programu AGEL. Jaké možnosti program nabízí, co žáci mohou získat a jaké jsou podmínky přijetí do programu se žáci dozví od specialistky vzdělávání Mgr. Denisy Zielonkové.


INDIVIDUÁLNÍ PROHLÍDKY ŠKOLY

19.1.2021

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Individuální prohlídky naší školy.


Organizace výuky od 11.1.2021

8.1.2021


Provozní doba sekretariátu

5.1.2021


Online Dny otevřených dveří 7. ledna

5.1.2021


Organizační opatření v souvislosti s epidemiologickou situací č. 5 v době od 4.1. do 10.1.2021

28.12.2020


Máme za sebou další Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitáře

21.12.2020

Kurz probíhal od 3. 9. do 18. 12. V rámci praxe kurzisté navštívili třeba oddělení následné péče, neurologii nebo rehabilitace. Součástí praktické výuky byl také týden strávený na komplementech. Závěrečné zkoušky probíhaly v odborných učebnách naší školy. Z kurzu vyšlo celkem 12 nově kvalifikovaných Sanitářů.


Vedení školy ze srdce děkuje našim dobrovolníkům

21.12.2020

Hanka a Mirek jsou žáci 3. ročníku oboru oboru Zdravotnický asistent. Oba tito žáci už od října ve svém volném čase dobrovolničí v centru sociálních služeb DOMUS. Vedení školy smeká klobouček a ze srdce děkuje nejen Hance a Mirkovi, ale všem žákům naší školy, kteří se nebáli podat pomocnou ruku.


Dny boje proti covidu

16.12.2020


Online Dny otevřených dveří 10. prosince

7.12.2020


INDIVIDUÁLNÍ PROHLÍDKA ŠKOLY

4.12.2020

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. si Vás dovolují pozvat na Individuální prohlídky naší školy.


ORGANIZACE VÝUKY OD 7. 12. 2020 - změny

3.12.2020


ORGANIZACE VÝUKY OD 25. 11. 2020

30.11.2020


V lednu se rozběhne další kvalifikační kurz Sanitář

27.11.2020


Vánoční sbírka "Svlékněte se pro ADRU aneb každý kus pomáhá"

26.11.2020


Máme za sebou úspěšný projektový den

16.11.2020


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 12. 11. 2020

10.11.2020


Druhý kurz Sanitáře je u konce

3.11.2020

V pořadí již druhý kurz Sanitáře úspěšně absolvovalo celkem 10 kurzistů. Škola touto cestou vzdělává nelékařský zdravotnický personál a umožňuje tak lidem se znovu uplatnit na trhu práce.


Organizační opatření v souvislosti s epidemiologickou situací č. 3 v době od 2.11.2020

2.11.2020


Pokyn ředitele školy k organizování provozu školy v době od 14. 10. 2020 od 00:00 hod.

14.10.2020


Omezení provozu školy od 5. 10. 2020

4.10.2020

Na základě nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se s účinností ode dne 5. října 2020 do 18. října 2020 nařizuje omezení provozu středních a vyšších odborných škol, spočívající v zákazu osobní přítomnosti žáků na středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách s výjimkou praktického vyučování a praktické přípravy.


První třídní schůzky jsou za námi. Tentokrát se však pouze seznamovalo

29.9.2020


Cestování za zkušenostmi s Erasmem

21.9.2020

Letošní začátek školního roku byl pro desítku žáků 4. ročníku naší školy poněkud odlišný. Počínaje druhým dnem se vydali na „zkušenou“ v rámci programu Erasmus+ do zvolenské nemocnice. Po zrušené jarní stáži to byl druhý pokus našich žáků vycestovat a pobrat co nejvíce zkušeností.


Kurz na Sanitáře se rozběhne v září! Hledáte stabilní práci? Tak do toho pojďte s námi.

3.8.2020


Výsledky přijímacího řízení na AGEL SZŠ

16.6.2020


Učitelé a jejich žáci společně testovali na covid-19. A co jste dělali během karantény vy?

11.6.2020


HARMONOGRAM KONZULTAČNÍCH HODIN

3.6.2020


AKTUALITY - Účast ve škole a odborné praxe

27.5.2020


Chceš být jako naši VOŠkaři v terénu? Přidej se!

19.5.2020

Ač jsou školy zavřené a studenti mají pouze domácí výuku, která prozatím vylučovala praxe, naši studenti vyšší odborné školy si terénu užívají dostatečně. Část třídy se totiž rozhodla spolu se svými odbornými vyučujícími zapojit jako dobrovolníci do testování na Covid-19, které spustila společnost AGEL. Žáci a učitelé byli nejprve v průjezdném odběrovém místě pro samoplátce v Ostravě- Vítkovicích, poté se už zapojili také do plošného testování v terénu. Společně objížděli dětské domovy a domovy sociálních služeb. Naši studenti tak praxe mají a jsou k nezaplacení. Praxe i studenti... :-)


Hodnocení ve 2. pololetí školního roku 2019/2020

7.5.2020


OTEVÍRÁME ON-LINE KURZ SANITÁŘE

20.4.2020


ZMĚNA V PRAVIDLECH PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠK. ROK 2020/21

31.3.2020


PODĚKOVÁNÍ

27.3.2020

Děkujeme všem pedagogů, zaměstnancům, žákům a studentům naší školy za obrovské úsilí, se kterým se učíte zvládat naprosto novou a nezvyklou situaci. Děkujeme i za snahu naučit se vzdělávat prostřednictvím nových on-line nástrojů. Děkujeme vám i za to, že se chováte bezpečně, nabízíte pomoc, kde je jí třeba a že se navzájem povzbuzujete a držíte při sobě. Tato situace není lehká pro nikoho, ale zároveň nám ukazuje, kolik dobrého se v nás skrývá. Všem přejeme mnoho sil a hlavně pevné zdraví pro všechny. Vedení školy AGEL SZŠ a VOŠZ


Vyplácení stipendií

26.3.2020


AKTUÁLNÍ INFORMACE O VÝCE ŽÁKŮ A STUDENTŮ

12.3.2020


Aktuální informace k epidemiologické situaci vzhledem k výuce od 12. 3.

10.3.2020

Vláda ČR schválila ve čtvrtek 12. 3. 2020 vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav byl vyhlášen na dobu 30 dnů. Provoz školy po dobu nouzového stavu: V souvislosti s uzavřením škol a s realizací aktuálních preventivních protiepidemiologických opatření je omezen provoz školy: sekretariát 8.00 – 12.00. V případě potřeby kontaktujte: Ostrava - Mgr. A. Panáková: 727 821 809 Český Těšín - PhDr. K. Delongová: 721 055 20


Otevření akreditovaného kurzu SANITÁŘ

28.2.2020


Exkurze v laboratořích SPADIA

28.2.2020

Předposlední únorový den navštívili laboratorní asistenti z druhého ročníku laboratoře mikrobiologie společnosti SPADIA sídlící v areálu FN Ostrava. A byli nadšení. Přístupem, vybavení i tím, co všechno viděli a co si zkusili. Své poznatky k tomu zapsala Petra Ožanová a fotky dodala Eliška Mayerhoferová. Tak se pojďte podívat s námi ;-)


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020


Závěr školního roku byl pestrý - Praha, soutěže, vánoční besídka

30.12.2019

Závěr školního roku byl ve škole opravdu pestrý. Byl plný kultury, dobrodružství, vzdělávání, dobročinnosti i radostí. V polovině prosince se několik tříd vydalo do Prahy na rokový muzikál Malý princ s Kamilem Střihavkou v hlavní roli. I když Kamil zazpíval jen párkrát, zážitek to bezesporu byl. Už jen cesta více jak 100 studentů byla zajímavá. Poté ve škole probíhaly soutěže v obvazové technice 1. ročníků, sbírka oblečení pro nadaci ADRA, promítání dokumentárních filmů z projektu Jeden svět a nakonec besídka tříd zakončená famózní show pana učitele Porubka.


Veletrh SŠ a VŠ na Černé louce v Ostravě

9.12.2019

Veletrh Středoškolák, Vysokoškolák, který se konal v Ostravě na Černé louce opět praskal ve švech. V pátek se jej účastnily celé školní třídy, sobota byla spíše v režii žáků s rodiči, kteří měli jedinečnou možnost si školy prohlédnout, porovnat a zjistit si všechny důležité informace.


"Leč" zamotalo studentům hlavy

25.11.2019

Podzimní počasí je nejenom téma, které každý z nás denně řeší, protože to letošní je vysloveně ukázkové. Podzimní počasí bylo letos také tématem slohové úlohy na Olympiádě z Českého jazyka. Kromě slohu byla součástí práce i mluvnice. A tady zůstala nejedna zamotaná hlava, což způsobily tvary slova "leč".


A zase ten vrtulník. Exkurze na Integrovaném záchranném systému v Ostravě

13.11.2019

Studenti 3.B byli nakouknout pod pokličku záchranářům v Ostravě i zhodnotit práci na traumacentru Fakultní nemocnice. I když ani jedna z prací, se kterými se žáci seznámili, není procházkou růžovým sadem, zajímavé bezpochyby jsou. A o adrenalin není nouze.


Setkání rodičů a žáků ke stipendijnímu programu

10.10.2019

Začátkem října proběhlo ve škole v Ostravě setkání rodičů, žáků, vyučujících a zástupců Vítkovické nemocnice k tématu stipendií. Cílem setkání bylo uvést na pravou míru informace týkající se čerpaní a vyplácení zaměstnaneckých stipendií, o která projevili někteří žáci zájem.


Zručnost laborantů trénujeme na pokusech

7.10.2019

Škola hrou v tomto případě určitě platí. Nejen že laboratorní pokusy oživí vyučování, ale žáci si na nich vyzkouší svou zručnost, lépe si zapamatují zákonitosti, které by jinak viděli jen ve vzorci na tabuli a ještě to všechny baví. První ročníky laborantů si v předmětu Laboratorní techniky vyzkoušeli, že i cukr může hořet, když víte jak na to a u vizuálně zajímavého vyběhnutí kapaliny nesměl chybět ocet a soda. A máme štěstí, protože to vypadá, že to všem jde od ruky ;-)


Život bez bariér na Černé louce

7.10.2019

Sychravé podzimní počasí doprovázelo festival Život bez bariér, který se uskutečnil první říjnový víkend na Černé louce v Ostravě. Akce se kromě naší školy zúčastnila také Vítkovická nemocnice s několika přednáškami, Dopravní zdravotnictví s ortopedem, Lékárna AGEL s diagnostikou pleti či Oční centrum s vyšetřeními zraku.


Na 13. Sympoziu společnosti AGEL jsme nemohli chybět

3.10.2019

Téma letošního 13. ročníku Sympozia AGEL bylo 30 LET VE ZDRAVOTNICTVÍ. A i když naši studenti zatím nemají srovnání a možná ani představu, jak moc se za tu dobu medicína posunula dopředu, i tak si zde našli zajímavá témata přednášek, a to jak v lékařské, tak v sesterské sekci.


I my "Valíme se Slezskou"

23.9.2019

V sobotu 21. 9 jsme i my Valili se Slezskou! Jednalo se o 5. ročník soutěžně-sportovního odpoledne s netradiční zážitkovou hrou, při které dvojice na kolech navštěvují různá místa Slezské Ostravy a plní zajímavé úkoly. A jelikož jsme dostali status jednoho ze stanovišť, zapojili jsme soutěžící venku i uvnitř. A rozhodně se měli co přiučit.


Staň se i ty dobrovolníkem! Stačí hodina týdně...

21.9.2019

Chcete dělat něco správného, pomáhat ostatním a odnášet si týden co týden dobrý pocit? Naši studenti se projektu Setkávárny účastní už třetí rok, ale přidat se mohou všichni. V Ostravě navštěvujeme pacienty oddělení následné péče ve vítkovické nemocnici, v Českém Těšíně oddělení následné péče Nemocnice Český Těšín.


Střední škola přivítala na své půdě staniční sestry a vedoucí pracovníky Vítkovické nemocnice

10.9.2019

Začal nový školní rok a už nyní je jasné, že spolupráce školy a Vítkovické nemocnice bude v tomto roce ještě intenzivnější. Naše třetí ročníky začínají už v září první blok praxí a studenti vyšší odborné školy začnou docházet do nemocnice už v říjnu. Vedení školy a nemocnice se tedy rozhodlo, že by bylo příjemné přivítat převážně staniční sestry, se kterými budou naši žáci v každodenním kontaktu, na oplátku v naší škole. Témat k probírání bylo mnoho a bylo na čem stavět. Praxe, i když jen na týden, si totiž žáci vyzkoušeli už v květnu, kdy končili druhý ročník.


Nově akreditovaný kurz SANITÁŘ

19.8.2019

AGEL Střední zdravotnická škola, Vítkovická nemocnice a Nemocnice Prostějov otevřou od října akreditovaný kvalifikační kurz na Sanitáře. Pokud účastník úspěšně dokončí tříměsíční kurz, splní podmínky pro přijetí a nechá se zaměstnat ve zdravotnickém zařízení skupiny AGEL, má možnost dostat zpět účastnický poplatek/ kurzovné.


Přihlášky na VOŠ přijímáme až do 15. září! Tak už neváhejte a přijďte mezi nás.

15.8.2019


Adaptační kurz pro první ročníky

22.7.2019

Adaptační pobyt pro žáky prvních ročníků se osvědčil nejen na naší škole. Adaptační pobyt pomůže studentům rychleji se seznámit se svými učiteli a spolužáky, stmelit kolektiv a zpříjemnit tak první dny ve zcela novém prostředí. Na studenty čeká spousta her a sportovních aktivit v krásné přírodě mezi Oderskými vrchy a pohořím Nízkého Jeseníku. Jelikož se konec prázdnin a tím i adaptační pobyt blíží, prosíme rodiče o zaplacení pobytu do 20. srpna.


Další vysvědčení za námi

3.7.2019

Další školní rok skončil, vysvědčení bylo rozdáno a studentům začínají prázdniny. Žákům i učitelům přejeme, ať si je pořádně užijí, odpočinou si a načerpají další síly pro následující rok.


Úřední hodiny v době letních prázdnin

3.7.2019


Krystalizace, filtrace, sublimace,...aneb když se za nezáživnými poučkami skrývají zajímavé pokusy

18.6.2019

O zdravotnických asistentech se na stránkách školy zmiňujeme často- účastní se všemožných akcí, nacvičují první pomoc, chodí do nemocnic. Ale trošku jsme pozapomněli i na náš další obor, kterým je laboratorní asistent. Údělem laboratorních asistentů je tak trochu stát v pozadí, protože to nejsou oni, kdo napřímo ošetřují a komunikují s pacientem, ale nezapomínejme, že jen díky nim může lékař stanovovat diagnózy a následně léčit. Takže i my se na ně trochu zaměříme. Na naší zdravotnické škole máme už dva ročníky laborantů a další brzy přibude. Slovy jejich vyučujících, jsou naprosto skvělí a za krátkou dobu udělali už velký kus práce.


Stále máte čas podat si přihlášku! Vyšší odborná škola otevře své brány už v září.

17.6.2019

Podat si přihlášku na naši nově otevřenou Vyšší odbornou školu stále můžete, a to do 31. července 2019. Prázdniny se už rychle blíží a pokud stále nemáte jasno, kam nastoupíte v září do školy, je nejvyšší čas se nad tím zamyslet. Naše škola nabízí nejen moderní prostředí, ale také nadstandardní praxi, zázemí v nemocnicích skupiny AGEL nebo možnost čerpat stipendium. Tak už neváhejte, ať si prázdniny užijete v klidu.


Little Food Festival

12.6.2019

V pondělí 3. června se na naší škole uskutečnil 2. ročník projektového dne Little Food Festival. Tentokrát jsme propojili 2 předměty - anglický jazyk a výchovu ke zdraví. Žáci měli za úkol vybrat si druh nebo způsob stravování (vegani, vegetariáni, paleo a další), na toto téma připravit plakát a natočit krátké video. Na závěr připravili jídlo, které prezentovali v tělocvičně. Učitelé následně ohodnotili 3 nejlepší výtvory.


POZVÁNKA NA INFORMATIVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY PRO RODIČE A ŽÁKY 1. ROČNÍKŮ

10.6.2019


Vzdělávací akce "Na 180 minut středoškolákem" proběhla už podruhé

7.6.2019

Už druhý ročník výchovně-vzdělávací akce "Na 180 minut středoškolákem" proběhl v pátek 7. června a zúčastnily se jí ZŠ Bohumínská a ZŠ Pěší. Žáci si prošli celkem pěti stanovišti, a to První pomoc- Ošetřovatelství, Chemie- Biologie, Matematika, Angličtina a Český jazyk. Největší nadšení a také poučení přineslo hned první stanoviště, kde si mohly děti vyzkoušet resuscitaci, uložení do Rautekovy zotavovací polohy, fixaci končetiny, správné uložení vnitřních orgánů či odběr krve.


Výsledky 2. kola přijímacího řízení

31.5.2019


Pozvánka pro rodiče a žáky: Informace o zaměstnaneckém stipendiu

29.5.2019


AGEL SZŠ vyhlašuje II. kolo přijímacího řízení

17.5.2019


Ostrava žila první pomocí

16.5.2019

12. května proběhl v Trojhalí Karolína už 12. ročník akce Ostrava žije první pomocí a my jsme byli u toho. Společně s Vítkovickou nemocnicí jsme si připravili úkoly pro návštěvníky, které zabavily malé i velké záchranáře. Pro nejmenší byly připraveny omalovánky a kvízy, ti zručnější si mohli vyzkoušet odběr krve, jízdu na vozíčku, někteří vyzkoušeli svou sílu a techniku resuscitace. K dispozici byla i nutriční terapeutka z Vítkovické nemocnice.


Při nácviku resuscitace se někteří pěkně zapotili

7.5.2019


Naše účast na Juniorském maratonu škol

29.4.2019

V pátek 26.4.2019 se na Masarykově náměstí v Ostravě sešlo 23 běžeckých družstev z 18 středních škol k tradičnímu Juniorskému maratonu, pořádaného pod hlavičkou Runczech. Během tohoto závodu museli studenti uběhnout maratonskou vzdálenost 42,195 km, a to v rámci 10-ti členné štafety. Na každého tedy čekala výživná trať o délce 4,2 km.


2. ročník školní soutěže v úpravě lůžka

23.4.2019

Dne 17. 4. 2019 na AGEL SZŠ v Ostravě – Koblově proběhl 2. ročník školní soutěže v úpravě lůžka bez nemocného. Této soutěže se zúčastnili žáci 1. ročníku oboru Zdravotnický asistent. Na prvním místě se umístila Adéla Krakovková, druhé místo obsadila Marcela Lhopitauxová a na třetím místě skončil Dominik Davídek, jenž byl současně oceněn diváky a získal titul „Cena diváka za vynikající výkon“.


Berlín na apríla

8.4.2019

Na apríl, tedy prvního dubna, se část lyceistů, kteří vyhráli projekt Generace 00 Muzea komunismu v Praze, vydala za odměnu na výlet do Berlína. Nakonec se skutečně nejednalo o aprílový žert, jak si mnozí z účastníků mysleli, i když po namáhavé cestě si z nás skutečně vystřelili berlínští řidiči hromadné dopravy, kteří stávkovali.


Otevíráme Vyšší odbornou školu!!!

5.4.2019

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.


Hurá, jedeme do Berlína!

31.3.2019

Naši studenti se zúčastnili projektu Muzea komunismu v Praze s názvem Generace 00, který měl za úkol představit pohled nejmladší generace na předlistopadovou dobu. Naše práce s názvem KONFRONTACE ve značné konkurenci zvítězila!


Školní kolo recitační soutěže

13.3.2019

V pondělí 11. března se na naší škole v Českém Těšíně uskutečnilo celoškolní kolo recitační soutěže. Vybrané žáky z těšínské školy doplnili žáci ze školy v Ostravě. Kdo ale čekal rivalitu ala „rap battle“, byl zklamán.


Škola otevírá spolu s nemocnicí akreditovaný kurz Sanitář

4.3.2019

Pokud stále hledáte naplnění pro to, co děláte, nebo vůbec nevíte, co dělat, aby vás to naplňovalo, máme pro vás skvělou zprávu. AGEL Střední zdravotnická škola připravila spolu s Vítkovickou nemocnicí a Nemocnicí Prostějov akreditovaný kurz Sanitář. Absolvent kurzu získá odbornou způsobilost k výkonu povolání sanitáře, který se podílí na poskytování zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních.


První pololetí je za námi a se skvělými výsledky

3.2.2019

První pololetí tohoto školního roku uteklo jako voda a žáci jej mají za sebou. Pro některé to bylo první vysvědčení na střední škole a premiéra to byla i pro letos otevřenou školu v Českém Těšíně- její žáky i učitele. Výsledky byly ale výborné.


Srdce pěkně z blízka

30.1.2019

Den před pololetním vysvědčením měly druhé ročníky vyplněny praktickou výukou. Žáci si ve dvouhodinovém bloku vyzkoušeli svou první pitvu, a to ničeho menšího, než srdce.


Druhý termín Dnu otevřených dveří pro všechny zájemce o studium je tady!

9.1.2019

Pokud zvažujete studium na AGEL Střední zdravotnické škole, určitě si nenechte ujít Den otevřených dveří, který proběhne ver čtvrtek 10. ledna od 14 do 17 hodin.


Vše, co jste chtěli vědět o kyberšikaně a bezpečném sexu

20.12.2018

Vše, co jste chtěli vědět o kyberšikaně a bezpečném sexu, jste se mohli dozvědět v rámci prosincových přednášek, které proběhly na AGEL Střední zdravotnické škole těsně před vánočními svátky. V pondělí 17. prosince do školy zavítal Mgr. Tomáš Velička, který žáky prvních ročníků seznámil s pojmem KYBERŠIKANA a co se za ním vše skrývá, nechal je ve skupinách zpracovat některá témata a osvětlil i takové pojmy jako sexting, flaming nebo phishing. Hned následující den navštívil naši školu preventista z Poradny primární prevence s přednáškou o BEZPEČNÉM SEXU. O nudnou a bezcílnou přednášku se ovšem nejednalo.


Svlékněte se pro ADRU

17.12.2018

Svlékněte se pro ADRU, to je výzva k vánoční sbírce oblečení a obuvi, které tato nezisková organizace přerozděluje potřebným. Tak si udělejte čistku v šatníku a čisté a nepoškozené oblečení klidně přineste. Máte na to čas od pondělí 17. 12. do čtvrtku 20.12. v naší škole.


Předvánoční Krakov

13.12.2018

Žáci těšínské a ostravské školy se společně vydali na předvánoční cestu do polského Krakova. kam jeli nasávat vánoční atmosféru a vůni punče.


Záchranné akce na otravském veletrhu Středoškolák na Černé louce

5.12.2018

Pokud něčím naše škola na veletrhu středních a vysokých škol na ostravském výstavišti opravdu zaujala, pak to bylo programem na pódiu. V několika vstupech se v průběhu pátku i soboty výstavištěm rozléhal zvuk záchranky, ale i křik a volání o pomoc. Nic tak hrozného se však nedělo. To si pouze žáci nacvičili několik scének ze života a přihlížejícím předvedli, jak by se měli v praxi zachovat a poskytnou první pomoc.


Den otevřených dveří pro zájemce o studium

27.11.2018

Pokud zvažujete studium na AGEL Střední zdravotnické škole, určitě si nenechte ujít Den otevřených dveří, který proběhne 13. prosince od 14 do 17 hodin. Opakovat se pak bude ještě v lednu 2019.


Soutěž škol v pIšQworkách

26.11.2018

Křížky a kolečka piškvorek si ze školních lavic určitě pamatuje každý. Dokázaly oživit nejednu nudnou hodinu a hrané tajně pod lavicí měly své kouzlo. Dnes už se však díky několika nadšencům, partnerům a Masarykově univerzitě mohou žáci středních škol zúčastnit Mistrovství škol v pIšQworkách. Pravidla jsou stejná, jen žáci soutěží v pětičlenných družstvech. Z naší školy se zúčastnily rovné tři týmy.


Mezinárodní překladatelská soutěž Juvenes Translatores na zdravotnické škole v Ostravě

26.11.2018

Do soutěže Juvenes Translatores, kterou pořádá Evropská komise už od roku 2007, se letos zapojila i naše škola. Konkrétně pětice studentů, která si troufla na to, stát se na chvíli překladateli. Jejich úkolem bylo co nejpřesněji a nejvýstižněji přeložit zadaný text.


Exkurze do Muzea komunismu v Praze

14.11.2018

„Moc není ani dobrá, ani špatná. Moc se může stát dobrem, moc se může stát zlem, záleží na tom, kdo ji používá, jak s ní dovede zacházet.“ Tímto citátem slovenského spisovatele Ladislava Mňačka je uveden projekt Generace 00, který je uspořádán pod hlavičkou Muzea komunismu v Praze a do kterého se přihlásili žáci druhého ročníku zdravotnického lycea z naší školy.


Něco z hodin Mikrobiologie aneb Světový den antibiotik

14.11.2018

Na 18.11. připadá Evropský antibiotický den, takže i my jsme se na něj připravili po svém. V hodině Mikrobiologie, kterou měl 2. ročník Laborantů, přišla přednášet odbornice na slovo vzatá, a to paní doktorka RNDr. Eva Chmelařová, která stála u zrodu Antibiotického střediska ve Vítkovické nemocnici. Přednáška v rozsahu dvou vyučovacích hodin byla jak jinak o antibiotikách.


Třídní schůzky

14.11.2018

Žáci už za sebou mají více jak dva měsíce výuky, proto bychom rádi pozvali všechny rodiče a zákonné zástupce na první třídní schůzky, které se uskuteční 14. listopadu od 16. hodin v budově AGEL Střední zdravotnické školy.


Exkurze 1. ročníků do Vítkovické nemocnice

29.10.2018

Na konci října na žáky prvních ročníků SZŠ čekala velká exkurze ve Vítkovické nemocnici. Studenti si prošli Laboratoře, Oddělení Chirurgie a JIP.


Zahájení dálového studia

4.9.2018


Informace pro budoucí žáky 1. ročníků

22.8.2018


Otevření školy na konci prázdnin

19.8.2018


Historicky první předávání vysvědčení. A začínají prázdniny!

3.7.2018

Vysvědčení je velkým dnem pro všechny, kdo mají co dočinění se školou. Pro žáky i učitele je to zakončení celoroční snahy, snahy něco se naučit i něco naučit. A na naší zdravotnické škole nemohl poslední červnový den probíhat jinak. Žáci si domů odnesli své historicky první vysvědčení.


Prázdninový provoz školy

3.7.2018


Soutěž v první pomoci aneb „vono to krvácí!“

25.6.2018

Krev! Křik! Bolest! A nakonec záchrana. Tak by se dalo shrnout pondělí 25. června 2018 na Střední zdravotnické škole AGEL v Koblově. Nejednalo se ovšem o žádnou katastrofu ani o uzavírání známek na konci školního roku, ale o soutěž v poskytování první pomoci.


Učíme se praxí- den na Centrální sterilizaci a chirurgickém lůžkovém oddělení

21.6.2018

Léto naše studentky namísto ve školní lavici přivítaly na další z mnoha exkurzí ve Vítkovické nemocnici. Dnes bylo na řadě oddělení Centrální sterilizace a lůžková část Chirurgického oddělení. A na obou pracovištích se pořádně zapotily.


Na 180 minut středoškolákem

15.6.2018

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si dnes vyzkoušelo na 70 žáků 8. tříd tří základních škol. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy. Studenti této zdravotnické školy si pro ně spolu s učiteli připravili osm disciplín, které postupně procházeli.


Projektový den Somatologie

15.6.2018

Projektové dny se na naší škole těší velké oblibě. Začátkem května došlo i na Somatologii. Ráno započalo závěrečným testem z učiva somatologie. Poté už se přešlo k samotným projektům. Témat bylo celkem deset, pro představu např. Smyslové orgány, Dýchací systém, Těhotenství a porod, Zvířecí smysly a další. Žáci si s tím poradili a po prezentacích následovala pro všechny sladká odměna jako poděkování od učitelského sboru za plné nasazení všech při realizaci školního projektu Little Food Festival.


Informativní schůzka pro rodiče nově přijatých žáků

6.6.2018


Studentky Střední zdravotnické školy AGEL předčítaly na Den dětí v nemocnici pohádky

3.6.2018

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou není ani Vítkovická nemocnice v Ostravě, kam v pátek 1. června přišly malým pacientům předčítat pohádky dobrovolnice z řad studentů Střední zdravotnické školy AGEL. Zhruba desítka dětských pacientů si poslechla příběhy o Sněhurce, Ošklivém káčátku nebo Mauglím a nechyběly ani drobné dárečky.


Výsledky II. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

30.5.2018


Little food festival

23.5.2018

Dne 18. května se na naší škole uskutečnil anglický, gastronomicky zaměřený projekt s názvem Little Food Festival. Žáci, kteří byli rozděleni do skupin, si vybrali zemi, o které vypracovali prezentaci. Následně si vybrali národní pokrm z této země, který představili na našem festivalu jídel.


Světový den hygieny rukou jsme si připomněli také u nás

18.5.2018


II. Kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

17.5.2018


Ujištění o otevření školy v Českém Těšíně

10.5.2018

Rádi bychom ujistili všechny rodiče a žáky, kteří si podávali přihlášku na naši školu do Českého Těšína, že se škola v září otevře pro všechny přijaté studenty. Mrzí nás, že se šíří informace, které se nezakládají na pravdě. Prostory, které budeme mít k dispozici pro AGEL Střední zdravotnickou školu v současné době přestavujeme a rekonstruujeme, abychom mohli žáky v září přivítat v plné parádě.


Jak postupovat při nepřijetí ke studiu

30.4.2018


Výsledky 1. kola přijímacího řízení jsou již na webu

27.4.2018


Soutěž v úpravě lůžka

24.4.2018

Jak si lépe otestovat nabyté znalosti než praktickou zkouškou v podobě soutěže? V polovině dubna proběhla v tělocvičně školy soutěž v úpravě lůžka, které se samostatně zúčastnily třídy 1.A a 1.B. A porota vybavená i metrem nikoho nešetřila.


Zero waste aneb nulový odpad

17.4.2018

Jelikož žáci už před nějakou dobou projevili zájem týkající se odpadů, sami si zařídili popelnici na plast a vyrobili koše na tříděný odpad, byl tady další krok. A to zero waste. pátek 13. dubna se tedy na naší škole uskutečnila přednáška. Povídání nezahrnovalo pouze téma života bez odpadu, žáci získali také celkový přehled o tom, jak být šetrný k životnímu prostředí. Besedu vedla paní Mgr. Placková, která se dlouhodobě věnuje odpadovému hospodářství a udržitelnému fungování společnosti. Pro mnoho žáků byla páteční přednáška první zkušeností s touto problematikou a jejich reakce byly spíše zdrženlivé. Největší ohlas mělo téma testování kosmetiky na zvířatech ve třídě 1. B. Některé žákyně se velmi dobře orientovaly a podělily se o své zkušenosti.


Fotosoutěž na téma "Nejkrásnější zimní snímek"

13.4.2018

I když je zima už definitivně za námi, ve škole proběhlo vyhodnocení fotografické soutěže na téma "Nejkrásnější zimní snímek". Žáci měli za úkol zaslat fotografie s tématem tohoto mrazivého ročního období.


Divadlo nás nekouslo

13.4.2018

V čtvrtek 5. dubna 2018 přijeli do naší školy herci Jan Ženatý a Lukáš Jedlička z divadelního souboru Divadélko pro školy, aby zahráli představení Divadlo nekouše! aneb Živelný průvodce divadelními žánry. Poté, co se žáci usadili v naší tělocvičně před jednoduchým pódiem, mohlo začít úžasné dvouhodinové představení doprovázené nejen výbuchy neutišitelného smíchu, ale po každé podařené scénce i spontánním potleskem pro oba herce.


Biologická olympiáda

3.4.2018

Dne 14. února se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády. Soutěže se zúčastnili Rosana Balážová, Jan Dragon, Jan Ranocha, Alexander Szkandera a Martin Konečný.


Přednáška o bazální stimulaci s odborníkem

3.4.2018

Březen byl ve znamení přednášky, a to s odborníkem na slovo vzatým. Do školy přijela přednášet Mgr. Lenka Nevřelová. Tématem byla "Bazální stimulace".


Sněhuláky jsme zvládli a zároveň jsme přispěli na dobrou věc

12.2.2018

I když stavění sněhuláků z prašanu nebylo zrovna nejjednodušší, naši žáci to zvládli skvěle a díky jejich píli vzniklo 11 zcela unikátních sněhových krasavců. Zároveň se mezi nimi vybralo 1520,- Kč, které poputují organizaci Kola v Africe, aby se i děti v Gambii měly jak dostat do školy.


Sníh je tady! Afrika čeká na své sněhuláky

8.2.2018

Tak jako mnoho jiných škol, také AGEL Střední zdravotnická škola se zapojí do charitativní akce "Sněhuláci pro Afriku", jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání.


Své dveře otevřela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě i Českém Těšíně

15.1.2018

V prosinci a lednu proběhly dny otevřených dveří na škole v Ostravě, tak také na nově připravovaném detašovaném pracovišti v Českém Těšíně. Ředitel školy tak během tří dnů promluvil ke zhruba pěti stům zájemcům či jejich rodičům. Školy tak snad stihli navštívit všichni, kdo se o studium u nás zajímají.


Dny otevřených dveří na školách v Ostravě a Českém Těšíně

9.1.2018

Zajímá vás, jak probíhá výuka na naší škole? Zvažujete do budoucna zdravotnickou profesi a rádi byste dělali zajímavou práci, při které budete pomáhat lidem? A chcete mít po studiu práci jistou? Pak určitě dorazte na Dny otevřených dveří buď v Českém Těšíně, nebo v Ostravě.


Naši budoucí zdravotníci navštívili ostravské muzeum i knihovnu

19.12.2017

Ve dnech 29. listopadu a 6. prosince se žáci AGEL Střední zdravotnické školy zúčastnili exkurze do Knihovny města Ostravy a Ostravského muzea.


AGEL Střední zdravotnická škola nově v Českém Těšíně

18.12.2017

Pokud uvažujete o studiu na AGEL Střední zdravotnické škole a Ostravu máte z ruky, máme dobrou zprávu. Od září 2018 bude naše škola rozšiřovat své působení a výuku zahájí také v Českém Těšíně. Školu najdete v budově základní školy na ulici Slovenská 1.


Studenti soutěžili v obvazové technice

18.12.2017

Jak probrané učivo převést do praxe a dovézt znalosti žáků k dokonalosti? Tak tento oříšek rozlouskli 12. prosince naši vyučující, kteří v probrané obvazové technice uspořádali soutěž. Té se zúčastnilo 6 žáků z třídy 1.A a následně 6 žáků z třídy 1.B. Role porotců se zhostily oborné učitelky Mgr. Nosková, Mgr. Víchová a Mgr. Panáková.


Veletrh Středoškolák, vysokoškolák v Ostravě

3.12.2017

I letos jsme se se školou zúčastnili největšího veletrhu škol na Černé louce v Ostravě. 1.- 2. prosinec patřil přehlídce škol Středoškolák, vysokoškolák. Letos jsme ale měli posilu. Prezentace školy se totiž ujali sami studenti, kteří byli úžasní.


Nácvik resuscitace s pracovníky ARO Vítkovické nemocnice

14.11.2017

V úterý a ve středu se ve škole uskutečnily přednášky a praktický nácvik kardiopulmonální resuscitace, a to s odborníky na slovo vzatými.


Škola se prezentovala na veletrhu škol ve Frýdku- Místku

7.11.2017

Halu Polárka zaplnily střední školy z celého kraje a nechyběli jsme ani mi. Studenti i učitelé se do prezentace školy pustili s takovou vervou, že už po poledni došly letáky k nejvyhledávanějšímu oboru- Zdravotnický asistent. Pro návštěvníky jsme si připravili praktické ukázky k resuscitaci dětí i dospělých či obvazové technice. A o zájemce, kteří si to chtěli vyzkoušet, nebyla nouze.


Studentské volby 2017

24.10.2017

Nejen celá česká společnost, ale i naše střední škola žila v říjnu jedním tématem – volbami do poslanecké sněmovny. A jak probíhaly?


Zahájení výuky dálkového studia

7.9.2017


Dny otevřených dveří 2017/2018

29.8.2017


Schůzka žáků dálkového studia

17.8.2017


Potvrzení studia a dalších dokumentů

17.8.2017


Slavnostní zahájení školního roku

10.7.2017


Informace pro studenty dálkového studia

10.7.2017


Výsledky 2. kola přijímacího řízení

6.6.2017


Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení

15.5.2017


Informace o AGEL Střední zdravotnické škole

10.5.2017

Zdravotnická zařízení napříč skupinou AGEL se potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu, což byl jeden z důvodů, proč se společnost rozhodla založit vlastní střední zdravotnickou školu. Škola bude sídlit v Ostravě - Koblově, kde bude probíhat značná část výuky. Praktická část se bude odehrávat hlavně ve Vítkovické nemocnici, kde má škola také oficiální sídlo. A co se u nás děje právě teď?


Výsledky přijímacího řízení

28.4.2017


Poslali jste přihlášku. A co bude teď?

22.3.2017


AGEL Střední zdravotnická škola zapsána v Rejstříku škol

2.3.2017


Pravý čas poslat přihlášku

27.1.2017

Dny otevřených dveří jsou za námi a blíží se čas rozhodování. Na dnech otevřených dveří se nám vystřídalo na 150 studentů, kteří měli možnost seznámit se s prostory školy, zdravotníky z Přerovské a Vítkovické nemocnice, ale také dozvědět se všechny potřebné informace o studiu. Během nácviku resuscitace na figuríně či odběru krve se mezi studenty našlo několik talentů, kteří zvládli úkony prováděné běžně zdravotníky naprosto s přehledem.


První den otevřených dveří předčil očekávání

13.1.2017

Abychom představili školu potenciálním zájemcům, rozhodli jsme se pro žáky i jejich rodiče připravit den otevřených dveří, a to hned ve dvou termínech, 10. 1. a 19. 1. Zájemci o studium měli možnost získat veškeré informace o studiu, prohlédnout si prostory, které budou v následujících dnech procházet rekonstrukcí, ale také se seznámit se skupinou AGEL a záměrem zřídit soukromou zdravotnickou školu.


AGEL Střední zdravotnická škola se poprvé představila veřejnosti

5.12.2016

I když se AGEL Střední zdravotnická škola připravuje otevřít své brány prvním studentům až v příštím roce, už nyní probíhají intenzivní práce v prostorách školy a nezahálí ani sami pracovníci, kteří novou zdravotnickou školu prezentovali na výstavě Středoškolák, vysokoškolák, která proběhla 2.-3.12. na Výstavišti v Ostravě. Na stánku se během dvou dnů vystřídalo několik stovek studentů a potenciálních zájemců o studium a rozhodně se zde nenudili. Naše sestřičky si pro ně přichystaly úkoly, které musí každý zdravotník zvládnout levou zadní. Studenti měli možnost vyzkoušet si odběr krve, správnou dezinfekci rukou a k dispozici bylo také měření tlaku či stanovení procenta tělesného tuku.


AGEL Střední zdravotnická škola se poprvé představí na výstavě Středoškolák, vysokoškolák v Ostravě

16.11.2016


Dny otevřených dveří proběhnou v lednu

14.11.2016


Vítáme vás na novém webu školy

11.11.2016


Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz