O škole

AGEL SZŠ vyhlašuje II. kolo přijímacího řízení

17.5.2019

Bližší informace najdete v tomto dokumentu.


Ostrava žila první pomocí

16.5.2019

12. května proběhl v Trojhalí Karolína už 12. ročník akce Ostrava žije první pomocí a my jsme byli u toho. Společně s Vítkovickou nemocnicí jsme si připravili úkoly pro návštěvníky, které zabavily malé i velké záchranáře. Pro nejmenší byly připraveny omalovánky a kvízy, ti zručnější si mohli vyzkoušet odběr krve, jízdu na vozíčku, někteří vyzkoušeli svou sílu a techniku resuscitace. K dispozici byla i nutriční terapeutka z Vítkovické nemocnice.


Při nácviku resuscitace se někteří pěkně zapotili

7.5.2019

Žáci prvních ročníků v Ostravě se v úterý 7. května zúčastnili školení, kterým nepohrdli ani někteří učitelé. Pod vedením Bc. Víta Svrčiny, záchranáře Integrovaného záchranného systému Ostrava, se žáci naučili správné první pomoci v kardiopulmonální resuscitaci. A po teorii následovala nezbytná praxe, u které se někteří slušně zapotili.


Naše účast na Juniorském maratonu škol

29.4.2019

V pátek 26.4.2019 se na Masarykově náměstí v Ostravě sešlo 23 běžeckých družstev z 18 středních škol k tradičnímu Juniorskému maratonu, pořádaného pod hlavičkou Runczech. Během tohoto závodu museli studenti uběhnout maratonskou vzdálenost 42,195 km, a to v rámci 10-ti členné štafety. Na každého tedy čekala výživná trať o délce 4,2 km.


2. ročník školní soutěže v úpravě lůžka

23.4.2019

Dne 17. 4. 2019 na AGEL SZŠ v Ostravě – Koblově proběhl 2. ročník školní soutěže v úpravě lůžka bez nemocného. Této soutěže se zúčastnili žáci 1. ročníku oboru Zdravotnický asistent. Na prvním místě se umístila Adéla Krakovková, druhé místo obsadila Marcela Lhopitauxová a na třetím místě skončil Dominik Davídek, jenž byl současně oceněn diváky a získal titul „Cena diváka za vynikající výkon“.


Berlín na apríla

8.4.2019

Na apríl, tedy prvního dubna, se část lyceistů, kteří vyhráli projekt Generace 00 Muzea komunismu v Praze, vydala za odměnu na výlet do Berlína. Nakonec se skutečně nejednalo o aprílový žert, jak si mnozí z účastníků mysleli, i když po namáhavé cestě si z nás skutečně vystřelili berlínští řidiči hromadné dopravy, kteří stávkovali.


Otevíráme Vyšší odbornou školu!!!

5.4.2019

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.


Hurá, jedeme do Berlína!

31.3.2019

Naši studenti se zúčastnili projektu Muzea komunismu v Praze s názvem Generace 00, který měl za úkol představit pohled nejmladší generace na předlistopadovou dobu. Naše práce s názvem KONFRONTACE ve značné konkurenci zvítězila!


Školní kolo recitační soutěže

13.3.2019

V pondělí 11. března se na naší škole v Českém Těšíně uskutečnilo celoškolní kolo recitační soutěže. Vybrané žáky z těšínské školy doplnili žáci ze školy v Ostravě. Kdo ale čekal rivalitu ala „rap battle“, byl zklamán.


Škola otevírá spolu s nemocnicí akreditovaný kurz Sanitář

4.3.2019

Pokud stále hledáte naplnění pro to, co děláte, nebo vůbec nevíte, co dělat, aby vás to naplňovalo, máme pro vás skvělou zprávu. AGEL Střední zdravotnická škola připravila spolu s Vítkovickou nemocnicí a Nemocnicí Prostějov akreditovaný kurz Sanitář. Absolvent kurzu získá odbornou způsobilost k výkonu povolání sanitáře, který se podílí na poskytování zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních.


První pololetí je za námi a se skvělými výsledky

3.2.2019

První pololetí tohoto školního roku uteklo jako voda a žáci jej mají za sebou. Pro některé to bylo první vysvědčení na střední škole a premiéra to byla i pro letos otevřenou školu v Českém Těšíně- její žáky i učitele. Výsledky byly ale výborné.


Srdce pěkně z blízka

30.1.2019

Den před pololetním vysvědčením měly druhé ročníky vyplněny praktickou výukou. Žáci si ve dvouhodinovém bloku vyzkoušeli svou první pitvu, a to ničeho menšího, než srdce.


Druhý termín Dnu otevřených dveří pro všechny zájemce o studium je tady!

9.1.2019

Pokud zvažujete studium na AGEL Střední zdravotnické škole, určitě si nenechte ujít Den otevřených dveří, který proběhne ver čtvrtek 10. ledna od 14 do 17 hodin.


Vše, co jste chtěli vědět o kyberšikaně a bezpečném sexu

20.12.2018

Vše, co jste chtěli vědět o kyberšikaně a bezpečném sexu, jste se mohli dozvědět v rámci prosincových přednášek, které proběhly na AGEL Střední zdravotnické škole těsně před vánočními svátky. V pondělí 17. prosince do školy zavítal Mgr. Tomáš Velička, který žáky prvních ročníků seznámil s pojmem KYBERŠIKANA a co se za ním vše skrývá, nechal je ve skupinách zpracovat některá témata a osvětlil i takové pojmy jako sexting, flaming nebo phishing. Hned následující den navštívil naši školu preventista z Poradny primární prevence s přednáškou o BEZPEČNÉM SEXU. O nudnou a bezcílnou přednášku se ovšem nejednalo.


Svlékněte se pro ADRU

17.12.2018

Svlékněte se pro ADRU, to je výzva k vánoční sbírce oblečení a obuvi, které tato nezisková organizace přerozděluje potřebným. Tak si udělejte čistku v šatníku a čisté a nepoškozené oblečení klidně přineste. Máte na to čas od pondělí 17. 12. do čtvrtku 20.12. v naší škole.


Předvánoční Krakov

13.12.2018

Žáci těšínské a ostravské školy se společně vydali na předvánoční cestu do polského Krakova. kam jeli nasávat vánoční atmosféru a vůni punče.


Záchranné akce na otravském veletrhu Středoškolák na Černé louce

5.12.2018

Pokud něčím naše škola na veletrhu středních a vysokých škol na ostravském výstavišti opravdu zaujala, pak to bylo programem na pódiu. V několika vstupech se v průběhu pátku i soboty výstavištěm rozléhal zvuk záchranky, ale i křik a volání o pomoc. Nic tak hrozného se však nedělo. To si pouze žáci nacvičili několik scének ze života a přihlížejícím předvedli, jak by se měli v praxi zachovat a poskytnou první pomoc.


Den otevřených dveří pro zájemce o studium

27.11.2018

Pokud zvažujete studium na AGEL Střední zdravotnické škole, určitě si nenechte ujít Den otevřených dveří, který proběhne 13. prosince od 14 do 17 hodin. Opakovat se pak bude ještě v lednu 2019.


Soutěž škol v pIšQworkách

26.11.2018

Křížky a kolečka piškvorek si ze školních lavic určitě pamatuje každý. Dokázaly oživit nejednu nudnou hodinu a hrané tajně pod lavicí měly své kouzlo. Dnes už se však díky několika nadšencům, partnerům a Masarykově univerzitě mohou žáci středních škol zúčastnit Mistrovství škol v pIšQworkách. Pravidla jsou stejná, jen žáci soutěží v pětičlenných družstvech. Z naší školy se zúčastnily rovné tři týmy.


Mezinárodní překladatelská soutěž Juvenes Translatores na zdravotnické škole v Ostravě

26.11.2018

Do soutěže Juvenes Translatores, kterou pořádá Evropská komise už od roku 2007, se letos zapojila i naše škola. Konkrétně pětice studentů, která si troufla na to, stát se na chvíli překladateli. Jejich úkolem bylo co nejpřesněji a nejvýstižněji přeložit zadaný text.


Exkurze do Muzea komunismu v Praze

14.11.2018

„Moc není ani dobrá, ani špatná. Moc se může stát dobrem, moc se může stát zlem, záleží na tom, kdo ji používá, jak s ní dovede zacházet.“ Tímto citátem slovenského spisovatele Ladislava Mňačka je uveden projekt Generace 00, který je uspořádán pod hlavičkou Muzea komunismu v Praze a do kterého se přihlásili žáci druhého ročníku zdravotnického lycea z naší školy.


Něco z hodin Mikrobiologie aneb Světový den antibiotik

14.11.2018

Na 18.11. připadá Evropský antibiotický den, takže i my jsme se na něj připravili po svém. V hodině Mikrobiologie, kterou měl 2. ročník Laborantů, přišla přednášet odbornice na slovo vzatá, a to paní doktorka RNDr. Eva Chmelařová, která stála u zrodu Antibiotického střediska ve Vítkovické nemocnici. Přednáška v rozsahu dvou vyučovacích hodin byla jak jinak o antibiotikách.


Třídní schůzky

14.11.2018

Žáci už za sebou mají více jak dva měsíce výuky, proto bychom rádi pozvali všechny rodiče a zákonné zástupce na první třídní schůzky, které se uskuteční 14. listopadu od 16. hodin v budově AGEL Střední zdravotnické školy.


Exkurze 1. ročníků do Vítkovické nemocnice

29.10.2018

Na konci října na žáky prvních ročníků SZŠ čekala velká exkurze ve Vítkovické nemocnici. Studenti si prošli Laboratoře, Oddělení Chirurgie a JIP.


Zahájení dálového studia

4.9.2018

Výuka dálkového studia bude zahájena ve čtvrtek 13. 9. 2018 ve 14. hodin.


Informace pro budoucí žáky 1. ročníků

22.8.2018

Prosíme žáky nastupující do prvních ročníků, aby objednávku učebnic zasílali na emailovou adresu alzbeta.panakova@szs.agel.cz nebo pavlina.buluskova@szs.agel.cz Děkujeme


Otevření školy na konci prázdnin

19.8.2018

Pro studenty, kteří budou potřebovat potvrzení o studiu ještě před začátkem školního roku, je k dispozici sekretariát školy, a to ve všední dny od 9:00 do 12:00 hodin, nebo v době dle telefonické domluvy.


Historicky první předávání vysvědčení. A začínají prázdniny!

3.7.2018

Vysvědčení je velkým dnem pro všechny, kdo mají co dočinění se školou. Pro žáky i učitele je to zakončení celoroční snahy, snahy něco se naučit i něco naučit. A na naší zdravotnické škole nemohl poslední červnový den probíhat jinak. Žáci si domů odnesli své historicky první vysvědčení.


Prázdninový provoz školy

3.7.2018

Jelikož ve škole probíhají stavební úpravy a zaměstnanci čerpají dovolené, má škola o prázdninách omezený provoz.


Soutěž v první pomoci aneb „vono to krvácí!“

25.6.2018

Krev! Křik! Bolest! A nakonec záchrana. Tak by se dalo shrnout pondělí 25. června 2018 na Střední zdravotnické škole AGEL v Koblově. Nejednalo se ovšem o žádnou katastrofu ani o uzavírání známek na konci školního roku, ale o soutěž v poskytování první pomoci.


Učíme se praxí- den na Centrální sterilizaci a chirurgickém lůžkovém oddělení

21.6.2018

Léto naše studentky namísto ve školní lavici přivítaly na další z mnoha exkurzí ve Vítkovické nemocnici. Dnes bylo na řadě oddělení Centrální sterilizace a lůžková část Chirurgického oddělení. A na obou pracovištích se pořádně zapotily.


Na 180 minut středoškolákem

15.6.2018

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si dnes vyzkoušelo na 70 žáků 8. tříd tří základních škol. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy. Studenti této zdravotnické školy si pro ně spolu s učiteli připravili osm disciplín, které postupně procházeli.


Projektový den Somatologie

15.6.2018

Projektové dny se na naší škole těší velké oblibě. Začátkem května došlo i na Somatologii. Ráno započalo závěrečným testem z učiva somatologie. Poté už se přešlo k samotným projektům. Témat bylo celkem deset, pro představu např. Smyslové orgány, Dýchací systém, Těhotenství a porod, Zvířecí smysly a další. Žáci si s tím poradili a po prezentacích následovala pro všechny sladká odměna jako poděkování od učitelského sboru za plné nasazení všech při realizaci školního projektu Little Food Festival.


Informativní schůzka pro rodiče nově přijatých žáků

6.6.2018

Srdečně zveme všechny rodiče nově přijatých žáků na úvodní informativní schůzku s vedením školy, která se uskuteční pro žáky přijaté do Českého Těšína ve středu 20. června 2018 od 16:00 v budově školy v Českém Těšíně (ul. Slovenská 1), pro žáky přijaté do Ostravy ve čtvrtek 21. června 2018 od 16.00 v budově školy v Ostravě (ul. Antošovická 107/55, Koblov).


Studentky Střední zdravotnické školy AGEL předčítaly na Den dětí v nemocnici pohádky

3.6.2018

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou není ani Vítkovická nemocnice v Ostravě, kam v pátek 1. června přišly malým pacientům předčítat pohádky dobrovolnice z řad studentů Střední zdravotnické školy AGEL. Zhruba desítka dětských pacientů si poslechla příběhy o Sněhurce, Ošklivém káčátku nebo Mauglím a nechyběly ani drobné dárečky.


Výsledky II. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

30.5.2018

Výsledky druhého kola jsou již na webu. A zde je pár důležitých informací jak postupovat dál.


Stále máme volná místa

30.5.2018

Vážení zájemci o studium, ještě máme volná místa v těchto oborech:


Little food festival

23.5.2018

Dne 18. května se na naší škole uskutečnil anglický, gastronomicky zaměřený projekt s názvem Little Food Festival. Žáci, kteří byli rozděleni do skupin, si vybrali zemi, o které vypracovali prezentaci. Následně si vybrali národní pokrm z této země, který představili na našem festivalu jídel.


Světový den hygieny rukou jsme si připomněli také u nás

18.5.2018

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. V letošním roce si tento den připomněla také AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě – Koblově, a to speciálním programem, který absolvovali žáci všech studijních oborů školy.


II. Kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

17.5.2018

Pokud stále uvažujete o studiu na AGEL Střední zdravotnické škole, máte v tomto školním roce poslední možnost se přihlásit v rámci vyhlášeného 2. kola přijímacího řízení.


Ujištění o otevření školy v Českém Těšíně

10.5.2018

Rádi bychom ujistili všechny rodiče a žáky, kteří si podávali přihlášku na naši školu do Českého Těšína, že se škola v září otevře pro všechny přijaté studenty. Mrzí nás, že se šíří informace, které se nezakládají na pravdě. Prostory, které budeme mít k dispozici pro AGEL Střední zdravotnickou školu v současné době přestavujeme a rekonstruujeme, abychom mohli žáky v září přivítat v plné parádě.


Jak postupovat při nepřijetí ke studiu

30.4.2018

Žáci, kteří nebyli přijati z kapacitních důvodů, byť kritéria splnili, mají ještě možnost odvolání.


Výsledky 1. kola přijímacího řízení jsou již na webu

27.4.2018

Výsledky prvního kola již visí na webu. A zde je pár důležitých informací jak postupovat dál.


Soutěž v úpravě lůžka

24.4.2018

Jak si lépe otestovat nabyté znalosti než praktickou zkouškou v podobě soutěže? V polovině dubna proběhla v tělocvičně školy soutěž v úpravě lůžka, které se samostatně zúčastnily třídy 1.A a 1.B. A porota vybavená i metrem nikoho nešetřila.


Zero waste aneb nulový odpad

17.4.2018

Jelikož žáci už před nějakou dobou projevili zájem týkající se odpadů, sami si zařídili popelnici na plast a vyrobili koše na tříděný odpad, byl tady další krok. A to zero waste. pátek 13. dubna se tedy na naší škole uskutečnila přednáška. Povídání nezahrnovalo pouze téma života bez odpadu, žáci získali také celkový přehled o tom, jak být šetrný k životnímu prostředí. Besedu vedla paní Mgr. Placková, která se dlouhodobě věnuje odpadovému hospodářství a udržitelnému fungování společnosti. Pro mnoho žáků byla páteční přednáška první zkušeností s touto problematikou a jejich reakce byly spíše zdrženlivé. Největší ohlas mělo téma testování kosmetiky na zvířatech ve třídě 1. B. Některé žákyně se velmi dobře orientovaly a podělily se o své zkušenosti.


Fotosoutěž na téma "Nejkrásnější zimní snímek"

13.4.2018

I když je zima už definitivně za námi, ve škole proběhlo vyhodnocení fotografické soutěže na téma "Nejkrásnější zimní snímek". Žáci měli za úkol zaslat fotografie s tématem tohoto mrazivého ročního období.


Divadlo nás nekouslo

13.4.2018

V čtvrtek 5. dubna 2018 přijeli do naší školy herci Jan Ženatý a Lukáš Jedlička z divadelního souboru Divadélko pro školy, aby zahráli představení Divadlo nekouše! aneb Živelný průvodce divadelními žánry. Poté, co se žáci usadili v naší tělocvičně před jednoduchým pódiem, mohlo začít úžasné dvouhodinové představení doprovázené nejen výbuchy neutišitelného smíchu, ale po každé podařené scénce i spontánním potleskem pro oba herce.


Biologická olympiáda

3.4.2018

Dne 14. února se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády. Soutěže se zúčastnili Rosana Balážová, Jan Dragon, Jan Ranocha, Alexander Szkandera a Martin Konečný.


Přednáška o bazální stimulaci s odborníkem

3.4.2018

Březen byl ve znamení přednášky, a to s odborníkem na slovo vzatým. Do školy přijela přednášet Mgr. Lenka Nevřelová. Tématem byla "Bazální stimulace".


Sněhuláky jsme zvládli a zároveň jsme přispěli na dobrou věc

12.2.2018

I když stavění sněhuláků z prašanu nebylo zrovna nejjednodušší, naši žáci to zvládli skvěle a díky jejich píli vzniklo 11 zcela unikátních sněhových krasavců. Zároveň se mezi nimi vybralo 1520,- Kč, které poputují organizaci Kola v Africe, aby se i děti v Gambii měly jak dostat do školy.


Sníh je tady! Afrika čeká na své sněhuláky

8.2.2018

Tak jako mnoho jiných škol, také AGEL Střední zdravotnická škola se zapojí do charitativní akce "Sněhuláci pro Afriku", jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání.


Své dveře otevřela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě i Českém Těšíně

15.1.2018

V prosinci a lednu proběhly dny otevřených dveří na škole v Ostravě, tak také na nově připravovaném detašovaném pracovišti v Českém Těšíně. Ředitel školy tak během tří dnů promluvil ke zhruba pěti stům zájemcům či jejich rodičům. Školy tak snad stihli navštívit všichni, kdo se o studium u nás zajímají.


Dny otevřených dveří na školách v Ostravě a Českém Těšíně

9.1.2018

Zajímá vás, jak probíhá výuka na naší škole? Zvažujete do budoucna zdravotnickou profesi a rádi byste dělali zajímavou práci, při které budete pomáhat lidem? A chcete mít po studiu práci jistou? Pak určitě dorazte na Dny otevřených dveří buď v Českém Těšíně, nebo v Ostravě.


Naši budoucí zdravotníci navštívili ostravské muzeum i knihovnu

19.12.2017

Ve dnech 29. listopadu a 6. prosince se žáci AGEL Střední zdravotnické školy zúčastnili exkurze do Knihovny města Ostravy a Ostravského muzea.


AGEL Střední zdravotnická škola nově v Českém Těšíně

18.12.2017

Pokud uvažujete o studiu na AGEL Střední zdravotnické škole a Ostravu máte z ruky, máme dobrou zprávu. Od září 2018 bude naše škola rozšiřovat své působení a výuku zahájí také v Českém Těšíně. Školu najdete v budově základní školy na ulici Slovenská 1.


Studenti soutěžili v obvazové technice

18.12.2017

Jak probrané učivo převést do praxe a dovézt znalosti žáků k dokonalosti? Tak tento oříšek rozlouskli 12. prosince naši vyučující, kteří v probrané obvazové technice uspořádali soutěž. Té se zúčastnilo 6 žáků z třídy 1.A a následně 6 žáků z třídy 1.B. Role porotců se zhostily oborné učitelky Mgr. Nosková, Mgr. Víchová a Mgr. Panáková.


Veletrh Středoškolák, vysokoškolák v Ostravě

3.12.2017

I letos jsme se se školou zúčastnili největšího veletrhu škol na Černé louce v Ostravě. 1.- 2. prosinec patřil přehlídce škol Středoškolák, vysokoškolák. Letos jsme ale měli posilu. Prezentace školy se totiž ujali sami studenti, kteří byli úžasní.


Nácvik resuscitace s pracovníky ARO Vítkovické nemocnice

14.11.2017

V úterý a ve středu se ve škole uskutečnily přednášky a praktický nácvik kardiopulmonální resuscitace, a to s odborníky na slovo vzatými.


Škola se prezentovala na veletrhu škol ve Frýdku- Místku

7.11.2017

Halu Polárka zaplnily střední školy z celého kraje a nechyběli jsme ani mi. Studenti i učitelé se do prezentace školy pustili s takovou vervou, že už po poledni došly letáky k nejvyhledávanějšímu oboru- Zdravotnický asistent. Pro návštěvníky jsme si připravili praktické ukázky k resuscitaci dětí i dospělých či obvazové technice. A o zájemce, kteří si to chtěli vyzkoušet, nebyla nouze.


Studentské volby 2017

24.10.2017

Nejen celá česká společnost, ale i naše střední škola žila v říjnu jedním tématem – volbami do poslanecké sněmovny. A jak probíhaly?


Zahájení výuky dálkového studia

7.9.2017

První den výuky u dálkového studia proběhne ve čtvrtek 14. září, a to od 12 do 18 hodin.


Dny otevřených dveří 2017/2018

29.8.2017

Dny otevřených dveří pro školní rok 2018/2019 už mají své termíny. Bude to 14. prosince 2017 a 11. ledna 2018.


Schůzka žáků dálkového studia

17.8.2017

Informační schůzka žáků dálkového studia proběhne dne 30.8.2017 od 12 do 14 hodin.


Potvrzení studia a dalších dokumentů

17.8.2017

Studenti, kteří budou potřebovat potvrzení o studiu či potvrdit další dokumenty vedením školy se mohou dostavit ve středu 23. 8. od 8 do 11 hodin přímo do školy v Ostravě- Koblově.


Slavnostní zahájení školního roku

10.7.2017

Slavnostní zahájení školního roku a zároveň přivítání prvních žáků AGEL Střední zdravotnické školy proběhne dne 4. září v 10. hodin ve škole v Koblově.


Informace pro studenty dálkového studia

10.7.2017

Studenti dálkového studia budou mít možnost dozvědět se všechny potřebné informace na informativní schůzce dne 30. 8. 2017 od 12:00 do 14:00 hodin v budově školy.


Výsledky 2. kola přijímacího řízení

6.6.2017

Zveřejnili jsme výsledky 2. kola přijímacího řízení.


Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení

15.5.2017

AGEL Střední zdravotnická škola s.r.o., vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018.


Informace o AGEL Střední zdravotnické škole

10.5.2017

Zdravotnická zařízení napříč skupinou AGEL se potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu, což byl jeden z důvodů, proč se společnost rozhodla založit vlastní střední zdravotnickou školu. Škola bude sídlit v Ostravě - Koblově, kde bude probíhat značná část výuky. Praktická část se bude odehrávat hlavně ve Vítkovické nemocnici, kde má škola také oficiální sídlo. A co se u nás děje právě teď?


Výsledky přijímacího řízení

28.4.2017

Zveřejnili jsme výsledky přijímacího řízení.


Poslali jste přihlášku. A co bude teď?

22.3.2017

Rádi bychom poděkovali všem, kdo nám projevili důvěru a zaslali nám přihlášku ke studiu. Jsme moc rádi, že je o zdravotnické profese stále zájem a budeme dělat vše pro to, aby vaše volba některé ze zdravotnických profesí byla tím nejlepším rozhodnutím, které jste pro sebe i ostatní udělali.


AGEL Střední zdravotnická škola zapsána v Rejstříku škol

2.3.2017

AGEL Střední zdravotnická škola byla zapsána do školského rejstříku!


Pravý čas poslat přihlášku

27.1.2017

Dny otevřených dveří jsou za námi a blíží se čas rozhodování. Na dnech otevřených dveří se nám vystřídalo na 150 studentů, kteří měli možnost seznámit se s prostory školy, zdravotníky z Přerovské a Vítkovické nemocnice, ale také dozvědět se všechny potřebné informace o studiu. Během nácviku resuscitace na figuríně či odběru krve se mezi studenty našlo několik talentů, kteří zvládli úkony prováděné běžně zdravotníky naprosto s přehledem.


První den otevřených dveří předčil očekávání

13.1.2017

Abychom představili školu potenciálním zájemcům, rozhodli jsme se pro žáky i jejich rodiče připravit den otevřených dveří, a to hned ve dvou termínech, 10. 1. a 19. 1. Zájemci o studium měli možnost získat veškeré informace o studiu, prohlédnout si prostory, které budou v následujících dnech procházet rekonstrukcí, ale také se seznámit se skupinou AGEL a záměrem zřídit soukromou zdravotnickou školu.


AGEL Střední zdravotnická škola se poprvé představila veřejnosti

5.12.2016

I když se AGEL Střední zdravotnická škola připravuje otevřít své brány prvním studentům až v příštím roce, už nyní probíhají intenzivní práce v prostorách školy a nezahálí ani sami pracovníci, kteří novou zdravotnickou školu prezentovali na výstavě Středoškolák, vysokoškolák, která proběhla 2.-3.12. na Výstavišti v Ostravě. Na stánku se během dvou dnů vystřídalo několik stovek studentů a potenciálních zájemců o studium a rozhodně se zde nenudili. Naše sestřičky si pro ně přichystaly úkoly, které musí každý zdravotník zvládnout levou zadní. Studenti měli možnost vyzkoušet si odběr krve, správnou dezinfekci rukou a k dispozici bylo také měření tlaku či stanovení procenta tělesného tuku.


AGEL Střední zdravotnická škola se poprvé představí na výstavě Středoškolák, vysokoškolák v Ostravě

16.11.2016

Přípravy na otevření nové střední zdravotnické školy v Ostravě jsou již v plném proudu, ale ještě před tím, než vás poprvé uvítáme na Dnu otevřených dveří, se vám představíme v rámci výstavy Středoškolák, vysokoškolák, která se uskuteční 2.-3.12.2016 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.


Dny otevřených dveří proběhnou v lednu

14.11.2016

Čas pro odevzdání přihlášek na střední školy se už pomalu blíží a je nejvyšší čas rozmyslet si, jaká škola bude pro budoucí středoškoláky tou nejlepší. Také nově vznikající AGEL Střední zdravotnická škola se rozhodla otevřít vůbec poprvé své brány budoucím studentům a představit obory, na které bude možné se pro studijní rok 2017/2018 přihlásit. Dny otevřených dveří proběhnou ve dnech 10.1. a 19.1. vždy od 13.00 do 18.00 hodin. Zájemci o studium budou mít možnost prohlédnout si prostory školy, pohovořit si s ředitelem školy, seznámit se s obory a jejich učebními plány a zeptat se na vše, co je ohledně studia na škole zajímá. Budova AGEL Střední zdravotnické školy se nachází na adrese Antošovická 107, Ostrava – Koblov.


Vítáme vás na novém webu školy

11.11.2016

Na těchto stránkách postupně najdete množství užitečných informací o provozu školy, informací pro studenty i rodiče, sdělělíme vám zde, jak se o studium ucházet. Budeme vellice rádi, když nám sdělíte cokoli, co vám na tomto webu chybí i co vás těší.