Vzdělávací akce "Na 180 minut středoškolákem" proběhla už podruhé

Už druhý ročník výchovně-vzdělávací akce "Na 180 minut středoškolákem" proběhl v pátek 7. června a zúčastnily se jí ZŠ Bohumínská a ZŠ Pěší. Žáci si prošli celkem pěti stanovišti, a to První pomoc- Ošetřovatelství, Chemie- Biologie, Matematika, Angličtina a Český jazyk. Největší nadšení a také poučení přineslo hned první stanoviště, kde si mohly děti vyzkoušet resuscitaci, uložení do Rautekovy zotavovací polohy, fixaci končetiny, správné uložení vnitřních orgánů či odběr krve.

Celkem pět družstev za jednotlivá stanoviště sbíralo body, které byly na konci vyhodnoceny. První místo vyhrálo družstvo TI DRUZÍ ze ZŠ Bobumínské s 57 body z celkových 60. Na druhém místě skončilo družstvo Rýškovci taktéž ze ZŠ Bohumínská a na třetím místě skončilo družstvo Brumíci ze ZŠ Pěší.

Žáci odjížděli s cenami a novými vědomostmi, které se jim budou třeba jednou hodit.