Na 13. Sympoziu společnosti AGEL jsme nemohli chybět

Téma letošního 13. ročníku Sympozia AGEL bylo 30 LET VE ZDRAVOTNICTVÍ. A i když naši studenti zatím nemají srovnání a možná ani představu, jak moc se za tu dobu medicína posunula dopředu, i tak si zde našli zajímavá témata přednášek, a to jak v lékařské, tak v sesterské sekci.

První den Sympozia byl pojat formou panelové diskuze, které se zúčastnilo mnoho výjimečných diskutérů, mezi nimi ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví PSP ČR prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.,, zástupci pojišťoven a mnoho dalších. Celou debatu moderovala Daniela Písařovicová. Druhý den už patřil odborným přednáškám lékařů a sester v jednotlivých sekcích. A právě této části programu se zúčastnilo také našich dvacet studentů. A kdo ví, třeba už brzy budou stát i oni na pódiu a přednášet svým kolegům o novinkách, které na svých odděleních zavedli.