Život bez bariér na Černé louce

Sychravé podzimní počasí doprovázelo festival Život bez bariér, který se uskutečnil první říjnový víkend na Černé louce v Ostravě. Akce se kromě naší školy zúčastnila také Vítkovická nemocnice s několika přednáškami, Dopravní zdravotnictví s ortopedem, Lékárna AGEL s diagnostikou pleti či Oční centrum s vyšetřeními zraku.

Studenti rozproudili atmosféru festivalu scénkami první pomoci, kterou si pak mohli vyzkoušet i samotní návštěvníci. Mimo to jsme měřili krevní tlak či saturaci. Festival byl zaměřen na znevýhodněné osoby a nabídka byla velmi komplexní. Na místě byly hospice, technologické firmy zaměřující se na nechodící pacienty, bylinkáři a vše doplňovaly suroviny a pochutiny zaměřené na bezlepková a jiná omezení ve stravování.