Veletrh SŠ a VŠ na Černé louce v Ostravě

Veletrh Středoškolák, Vysokoškolák, který se konal v Ostravě na Černé louce opět praskal ve švech. V pátek se jej účastnily celé školní třídy, sobota byla spíše v režii žáků s rodiči, kteří měli jedinečnou možnost si školy prohlédnout, porovnat a zjistit si všechny důležité informace.

AGEL SZŠ a VOŠZ se účastnila veletrhu již počtvrté. Na stánku bylo možné vyzkoušet si odběr krve na špičkové maketě odběrové ruky, zkontrolovat si správnou techniku mytí rukou pomocí UV lampy, naordinovat si a napůlit sterilně léky či si nechat změřit tlak a saturaci. Stánek si vzaly do parády studentky 3. ročníku a o doprovodný program se postarali prváci, kteří si na pódiu odehráli několikrát scénku první pomoci, kdy ošetřovali zástavu a otevřenou zlomeninu holenní kosti a s každým dalším představením se jejich výkon zlapšoval, až jej dotáhli k dokonalosti. Herecký talent se prostě u některých projevil ;-)