A zase ten vrtulník. Exkurze na Integrovaném záchranném systému v Ostravě

Studenti 3.B byli nakouknout pod pokličku záchranářům v Ostravě i zhodnotit práci na traumacentru Fakultní nemocnice. I když ani jedna z prací, se kterými se žáci seznámili, není procházkou růžovým sadem, zajímavé bezpochyby jsou. A o adrenalin není nouze.

Na IZS si studenti mohli vyzkoušet a osahat nejen vybavení sanitního vozu, ale nakoukli také do vrtulníku, ve kterém prošli zátěžovým testem studentů i spouštěcí lana. Nechyběl ani nácvik resuscitace tak, jak probíhá v terénu. Na oddělení JIP traumacentra Fakultní nemocnice se žáci seznámili sanamnézami  pacientů, kteří jsou na oddělení nejčastěji se závažnými úrazy. V každém případě si žáci udělali představu o možnostech, jaké se pro ně po dokončení studia otevřou.