Učíme se praxí- den na Centrální sterilizaci a chirurgickém lůžkovém oddělení

Léto naše studentky namísto ve školní lavici přivítaly na další z mnoha exkurzí ve Vítkovické nemocnici. Dnes bylo na řadě oddělení Centrální sterilizace a lůžková část Chirurgického oddělení. A na obou pracovištích se pořádně zapotily.

Na oddělení Centrální sterilizace bylo potřeba dodržet hygienické předpisy, takže na pracovní oblečení přibyly ještě pláště a návleky. Dívky si prošly celé oddělení a seznámily se s jeho provozem. Druhá skupina se zatím na chirurgickém oddělení učila ředit a používat dezinfekční přípravky a následně připravovat pokoj pro nově příchozí pacienty. Studentky vydezinfikovaly postele, matrace i stolky a postele povlékly. Jakmile měly splněno, skupiny se vyměnily, aby nikdo o nic nepřišel. Část školy absolvovala exkurzi už v úterý, ale dnes bylo teplo zničující, takže poklona před všemy, které exkurzi absolvovaly.