Zahraniční stáže Erasmus+

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie.

Název projektu: Nové zkušenosti ve zdravotnictví na Slovensku
Cílová destinace: Slovensko
Doba realizace projektu: 1. 9. 2021 – 31. 10. 2022

V rámci programu Erasmus+, do kterého se škola zapojila, vycestovala skupina 10. žáků na 14 dní na Slovensko, kde působili v nemocnici AGEL Zvolen. Projekt s názvem "Nové zkušenosti ve zdravotnictví na Slovensku" žákům rozšířil obzory co se týče zdravotnické péče v zahraničí.

Název projektu: Nové zkušenosti ve zdravotnictví na Slovensku
Cílová destinace: Slovensko
Doba realizace projektu: 1. 9. 2019 – 31. 08. 2021

V rámci programu Erasmus+, do kterého se škola zapojila, vycestují dvě skupiny žáků po 10 osobách na 14 dní na Slovensko, kde budou působit v nemocnici AGEL Levice. Projekt s názvem "Nové zkušenosti ve zdravotnictví na Slovensku" žákům rozšíří obzory co se týče zdravotnické péče v zahraničí.

Naši studenti na dlouho očekávanou zahraniční stáž ERASMUS+ sice odjeli, ale po pár dnech se museli vzhledem k omezením, které vydala Vláda ČR, opět rychle vrátit. V nemocnici, ale i samotném městě Zvolen, se tak stihli stěží rozkoukat a už nasedali na zpáteční vlak. Naštěstí ve zdraví a ještě bez karantény.

Druhý pokus odcestovat na stáž do Nemocnice AGEL ve Zvolenu proběhl 3. září 2020 a studentky opravdu odjely. Na Slovensku poté strávily téměř 10 dnů plných práce, poznání, ale i zábavy. A co se naučily? Přečtěte si zde: https://ostrava.szs.agel.cz/o-skole/novinky/200921-erasmus